Nieuws
Gratis op excursie met je klas!
Met EU-Schoolfruit vinden we het belangrijk dat kinderen niet alleen nieuwe soorten groente en fruit proeven en meer groente en fruit eten, maar dat ze er ook over leren! Tijdens een excursie naar een teler of akkerbouwer zien ze met eigen ogen hoe groente en fruit groeit.
Tijdens de excursie leren de leerlingen bijvoorbeeld hoe aardbeien gekweekt worden of hoe asperges groeien. Door zelf te kijken en vragen te stellen, begrijpen kinderen beter wat er komt kijken bij het telen van ons voedsel. Dit maakt het niet alleen leerzaam, maar helpt hen ook om bewuster om te gaan met wat ze eten.
Hoe werkt het?
Wil je op excursie met je klas? Vraag dan nu een gratis excursie aan! Je kan op excursie naar een groente- of fruitteler of akkerbouwer naar keuze.
- ·Mail ons op euschoolfruit@wur.nl om mee te doen. Let op: wees er snel bij want op=op!
- Kies één van de deelnemende akkerbouwers, fruittelers, glastuinbouwers via boerderijeducatienederland.nl/vind-een-boerderij/.
Belangrijk:
- Je ontvangt een kortingscode waarmee je gratis het bezoek kan boeken bij de deelnemende akkerbouwers, fruittelers, glastuinbouwers via boerderijeducatienederland.nl/vind-een-boerderij/.
- Het bezoek dient voor 30 april 2025 plaats te vinden.
- De reiskosten zijn voor eigen rekening.
Een unieke kans om kinderen meer te leren over groente, fruit en akkerbouw!
Lesmateriaal bij de excursie
Ga je met groep 5 t/m 8 naar een appel- of perenteler? Of bezoek je een paprikakas? Dan is er lesmateriaal beschikbaar! Er is ook een handleiding voor de teler. Meer informatie hierover vind je via de onderstaande button.